> > Як українцям отримати 500 злотих на місяць на дитину? Новий закон в Польщі!

Як українцям отримати 500 злотих на місяць на дитину? Новий закон в Польщі!

Нова програма «500+» стосовно отримання допомоги на дітей запрацювала на початку квітня. В окремих випадках вона поширюється також на проживаючих в Польщі іноземців і поляків, які живуть за кордоном.

Згідно з програмою «500+», розробленої з ініціативи партії «Право і справедливість», всі сім'ї будуть отримувати допомогу на другу і кожну наступну дитину в розмірі 500 злотих на місяць. Міжнародний Кадровий Сервіс підготував для вас корисну інформацію та вичерпні відповіді на ключові запитання.

Чи можуть в Польщі отримати допомогу на дитину батьки-іноземці?

В окремих випадках програмою «500+» можуть скористатися й іноземці. Це стосується тих іноземців, які перебувають в країні на підставі тимчасового дозволу (pobyt czasowy) з метою виконання роботи, що вимагає високої кваліфікації, а також тих, у яких є дозвіл на проживання (karta stałego pobytu) з відміткою «доступ до ринку праці» ("dostęp do rynku pracy"). Обов'язковою умовою служить проживання в Польщі з сім'єю.

Хто отримає допомогу?

Допомогу «500+» можуть отримати батьки і фактичні або юридичні опікуни дитини. Підтримку отримає кожна сім'я, незалежно від їх городянського стану. Тобто програма стосується і батьків, які перебувають у шлюбі, і неповних сімей, і тих, хто перебуває в цивільному шлюбі. Якщо батьки розлучені, то допомогу буде отримувати той, хто є опікуном дитини. Якщо обоє батьків є опікунами, то заяву можуть подати обидва, а допомогу буде поділено між ними пропорційно кількості днів у місяці, протягом яких вони здійснюють опіку.
У разі так званих печворк-сімей, тобто коли у батьків є діти від попередніх шлюбів. Тобто отримання допомоги на першу дитину залежить від доходу батьків, а на другого і кожну наступну дитину - незалежно від доходу.
Допомога в разі усиновлених дітей розраховується точно так, як і коли мова йде про біологічні дітей.

Хто отримає 500 злотих на першу дитину?

Допомогу на другу дитину і слідуючих дітей можна буде отримати незалежно від доходів. А у випадку з першою дитиною 500 злотих отримають ті сім'ї, в яких щомісячний дохід на особу не перевищує 800 злотих. Такі претенденти повинні будуть надати документи, що підтверджують розмір їх доходу.

Як подати заяву на отримання допомоги в рамках програми «500+»?

Подати заяву можна буде через інтернет або особисто, прийшовши в гміну. Для подання електронної заяви потрібна реєстрація або електронний підпис. Допомога буде перераховуватися безпосередньо на рахунок, зазначений в заяві, або виплачуватися готівкою. У заяві потрібно буде вказати дані того, хто його подає, дані другого з батьків, дані про дітей, а також додаткові підтверджуючі документи, якщо такі будуть необхідні в окремих випадках. Зразок заяви буде надаватися - зараз проект його підготовлений міністерством сім'ї, праці і соціальної політики Польщі та прикріплений до проекту закону.

Коли можна буде подати заяву?

Подавати заяви можна буде з моменту старту програми. Виплати почнуться через три місяці. Важливим є те, що якщо заява буде подана протягом цих перших трьох місяців, то з моменту початку виплат вони також будуть враховані, тобто сім'ї отримають за них компенсацію. Приєднатися до програми можна в будь-який момент, але по закінченню трьох місяців допомога буде виплачуватися з того місяця, в якому подано заяву.

Чи потрібно подавати заяву щороку заново?

Так. Заява подається терміном на один рік. Розрахунковий рік триватиме з 1 жовтня до 30 вересня наступного року. Заява на наступний рік буде прийматися з 1 серпня поточного року. Довше триватиме лише перший розрахунковий період - з 1 квітня 2016 року до 30 вересня 2017 року.

До якого віку дитини буде виплачуватися допомога?

Допомога виплачується до досягнення дитиною 18 років. Якщо в сім'ї кілька дітей, але тільки один з них молодше 18 років, то отримання допомоги буде залежати від доходу батьків, тобто такі сім'ї розглядаються як сім'ї з однією дитиною. Однак якщо в сім'ї є дитина, якій менше 25 років і який залишається під опікою батьків, це також буде враховуватися при розрахунку доходу на людину в сім'ї. Завдяки цьому його молодший брат або сестра може як і раніше отримувати допомогу, якщо дохід не перевищує зазначеної суми. Окремо розглядаються ті випадки, коли під опікою батьків залишаються діти старше 25 років, але які є інвалідами.

Хто перевірить, чи дійсно 500 злотих будуть витрачені на дитину?

Уряд не планує контролювати, яким чином буде витрачатися допомога. Однак якщо соціальним службам стане відомо, що фінанси витрачаються не на дитину, то виплати можуть бути замінені на гуманітарну допомогу (їжа, одяг, ліки та ін.) Або на оплату послуг (оплата дитячого садка або літнього табору).

Чи можна отримати допомогу, проживаючи в іншій країні?

Програма «500+» розроблена відповідно до існуючої на сьогоднішній день практикою Євросоюзу, яка виключає отримання допомоги більше ніж в одній країні. Тобто, якщо є інформація, що батьки вже отримують таку допомогу в іншій державі, в Польщі вони її не отримають. Якщо, наприклад, сім'я живе в іншій країні ЄС і подасть там заяву на допомогу, то про це буде повідомлено відповідним польським інстанціям. Якщо ж сім'я не отримує ніякої допомоги, то вона може розраховувати на участь у програмі «500+».

500 злотих брутто або нетто?

Як стверджують в міністерстві сім'ї та праці, це сума нетто, з якої не будуть відніматися ніякі податки.

 #кориснісайти #допомога #міжнародний_кадровий_сервіс

Коментарі