> > Різдво Христове. Традиції

Різдво Христове. Традиції

Різдво Христове - дивовижний час, коли серце наповнюється очікуванням дива. Один з найзнаменніших і найвеличніших празників святкового календаря, яким власне започатковується рік.

Багатство та унікальність нашої країни криється в різноманітті. Це стосується як природи, архітектури, так і традицій. Останнє – це те, що вирізняє нас серед усіх інших країн і робить неповторними. Ви однозначно чули про карнавали в Ріо-де-Жанейро чи Венеції, День святого Патріка в Ірландії. Такі традиції роблять ці країни унікальними. Те саме з нашими святами – чи то Різдво, Великдень, Івана Купала. Але чи знаємо ми свої власні традиції?

Так, всі приблизно уявляють собі, як святкується Різдво в Україні – Свята вечеря, колядки, застілля, державні вихідні. Але в кожному регіоні країни є свої особливості святкування, які склалися історично. Ми про них можемо навіть не підозрювати, але ці цікавинки, місцеві звичаї роблять той чи інший край особливим.

В першу чергу – це сімейне свято, і всі обряди стосуються дому і родини. Обов'язковим елементом святкування є Свята вечеря із пісними стравами. Попри поширену думку, їх не обов'язково має бути 12. Та й сама назва Святого вечора у різних регіонах часто різниться, хоча і означає одне і те ж по всій країні. Практично всюди на святкових столах присутня головна страва – кутя. Але і тут однозначності немає. В деяких регіонах це зовсім не кутя, а якщо і кутя, то її рецептура змінюється залежно не те що від регіону, але навіть від родини до родини. Цікавою особливістю є велика кількість давніх язичницьких традицій і обрядів під час святкування, багато з яких збереглося по сьогодні.

Характерним для всієї України є культ предків у дні святкування Різдва. Пов'язані з ним традиції також сильно різняться залежно від територій, але головне, що в більшості випадків вони збереглися до сьогодні всюди. Колядки та вертепи – це теж та спільна риса, яка об'єднує святкування Різдва по всій країні. Дідух – солом'яний сніп, який заготовляли з перших сіножатей, теж є обов'язковим атрибутом свята, який зберігся по сьогодні. Він уособлює предків, а ще – це слід язичницького минулого, символ бога Коляди.Головними цінностями свята залишалися благі справи, молитва,  та милосердя. А які традиції на Різдво у Вашому родинному колі ?Пишіть будь ласка в коментарі.

#міжнародний_кадровий_сервіс #різдво #традиції


Коментарі